На официална церемония Областният управител Стоян Ненчев награди 10-те най-добри спортисти на Област Разград за 2013 година

19.12.2013

В календара на Област Разград 19 декември е особено вълнуващ и специален. Областният управител Стоян Ненчев на официална церемония награди на десетте най-добри спортисти, най-перспективен млад състезател, най-добър треньор и най-добър отбор на Област Разград за 2013 година. Това важно спортно събитие за Област Разград бе уважено с присъствието на г-н Дениз Хамид – Главен експерт към Министерството на младежта и спорта за областите Разград, Шумен и Търговище.

Предложението за тези номинации се прави за дванадесета поредна година.

В приветствието си Стоян Ненчев изказа благодарности към спортистите, техните треньори, собствениците и президенти на спортни клубове и към журналистите за труда и неуморната работа, дали поводи за радост и гордост.

По време на коктейла, с празнична наздравица наградени, гости и журналисти си пожелаха здрава, успешна и наситена с победи 2014 г.

Десетте най-добри спортисти на Област Разград за 2013 г.:

 

10. БАЙСЕ МУРАДИНОВА АБДУЛОВА

  •    Родена на 18.04.1996 г.;
  •    Състезател по борба на Спортен клуб „СПАРТАК", гр. Цар Калоян
  •    Личен треньор – Дауд Мураф
  •    Постижения:

§   Трето място в Държавен личен шампионат в гр. Сливен

§   Второ място в Държавен личен и отборен шампионат в гр. Бургас

 

9. ДЕСИСЛАВА ЦВЕТАНОВА ТАНЕВА

  •    Родена 15.09.1996 г.
  •    Състезател по бадминтон на Спортен клуб "Бадминтон" гр. Разград
  •    Треньор: Цветан Танев
  •    Постижения:

§   Първо място в Държавен личен шампионат за юноши и девойки до 17 г. по двойки в гр. София

 

8. САЛИ РЕДЖЕБ БЕЙТУЛА

  •      роден на 22.03.1996 г.
  •      състезател по борба на Спортен клуб "Лютви Ахмедов" гр. Разград
  •      Треньор: Дениз Хамид
  •      Постижения:

§   второ място в Държавен личен шампионат за кадети до 17 г. категория 100 кг. в гр. София;

§   второ място в Държавен личен и отборен шампионат за кадети до 17 г. категория 100 кг. в гр. Сливен.

 

7. ТУРХАН СЕРГЕЕВ СТЕФАНОВ

  •     роден на 25.03.1999 г.;
  •     състезател по вдигате на тежести на спортен клуб "Боди Спорт Груп" гр. Кубрат
  •     Треньор: Красимир Иванов
  •     Постижения:

§   Второ място в държавното първенство.

 

6. ЕЛЕНА БОРИСЛАВОВА БОРИСОВА

  •      родена на 30.03.1997 г.
  •      състезател по лека атлетика на Спортен клуб по лека атлетика "Лудогорец" гр. Разград
  •      Треньор: Красен Цонев
  •       Постижения:

§   първо място в Държавно индивидуално първенство за юноши и девойки до 18 г. в зала, дисциплината 1500 м в гр. Добрич

§   второ място в Държавно индивидуално първенство за юноши и девойки до 18 г. на открито в дисциплината 1500 м в гр. Правец  

 

5. МУСТАФА АЛИЕВ МУСТАФОВ

  •     дата на раждане 17.05.1998 г.
  •     състезател на Спортен клуб по борба „Кубадън”, гр. Лозница
  •     Треньор: Севджан Мехмед
  •     Постижения:

§   Първо място  в Държавно лично първенство,

§    Първо място в Държавно лично и отборно първенство,

§   Първо място в Международен турнир „Русенски легенди"

§   Участник на европейско и Световно първенство за кадети Република Черна гора и Република Сърбия

 

4. ИВАЙЛО ЕНЧЕВ ЕНЧЕВ

  •     роден на 05.09.1989 г.
  •     състезател по шахмат на Шахматен клуб "Абритус" гр.
  •     Разград и национален състезател, Международен майстор, покрил норма за гросмайстор
  •     Треньор: Росен Русев
  •     Постижения:

§   първо място Държавно отборно първенство, класически шах за мъже в комплекс "Слънчев бряг";

§   второ място от Държавно индивидуално първенство, класически шах за мъже в гр. Велинград

 

3. СВЕТОСЛАВ АТАНАСОВ ДЯКОВ

  •      роден на 31.05.1984 г.
  •      състезател по футбол на Професионален футболен клуб "Лудогорец 1945" АД гр. Разград, играещ на поста полузащитник и национален състезател
  •      Треньор: Стойчо Стоев
  •      Постижения:

§   първо място в Държавно първенство "А" Професионална футболна група за първенството 2012 – 2013 г.

§   Лига Европа 2013 - класиране на елиминационната фаза.

 

2. ПЕНЧО МИНЧЕВ ДОЧЕВ

  •     роден на 02.06.1990 г.;
  •     Треньор: Музафер Мустан
  •     Състезател на Спортен клуб по сумо гр. Исперих

§   Първо място на Европейско първенство по сумо за мъже до 85 кг. в Германия, гр. Пьониц

 

1.     МИРОСЛАВ ЙОРДАНОВ МИНЧЕВ

  •      роден на 17.01.1989 г.
  •      състезател по колоездене на Спортен клуб "Спринт" гр. Разград, национален състезател и Национален рекордьор в дисциплината 1000 м.
  •      Треньор: Денчо Денев
  •      Постижения:

§   първо място в Държавно лично и отборно първенство за мъже дисциплината бързина в гр. Разград;

§   първо място в Държавно лично и отборно първенство за мъже дисциплина 1000 метра в гр. Разград-.

 

 

    Най-перспективен млад състезател на Област Разград за 2013 г.

АХМЕД КЕМАЛОВ АХМЕДОВ

  •      роден на 28.08.1999 г.
  •      състезател по борба на Спортен клуб по борба “Лютфи Ахмедов” гр. Разград.
  •      Треньор: Гюлхан Руфат
  •      Постижения:

§   първо място в Държавен личен и отборен шампионат за момчета категория 35 кг. в гр. Разград;

§   първо място в Държавен личен шампионат за момчета категория 35 кг. в гр. Сливен.



Към началото на страницата